"Укрзалізниця" показала вперше поїзд для евакуації поранених захисників: у чому рішення
Уперше "Укрзалізниця" показала медичний евакуаційний поїзд. До кінця цього року залізничники переобладнають для потреб медичної евакуації ще 8 вагонів.
Про це йдеться на сайтах "Укрзалізниці" та Міноборони, пише Рубрика.
У чому проблема?
З першого дня повномасштабного вторгнення рф "Укрзалізниця":
- евакуює поранених українських військових,
- вивозить цивільних з регіонів, де йдуть бої,
- відправляє біженців за кордон.
"Якщо говорити про перевезених поранених, наприклад, то певним чином це була нереальна задача, тому що двадцять років тому залізниця порізала останні вагони для перевезення поранених. На першому тижні я побачив, як поранені військові їдуть у непідготовленому потязі з Дніпра до заходу країни. Ми з командою зрозуміли, що нам треба терміново робити потрібні вагони. Перший ми зробили за чотири дні. У такому темпі, вважаю, в мирний час ми б не змогли організувати таку роботу. Але ми зрозуміли, що кожного дня, коли ми не робимо це, десь там їдуть поранені хлопці у звичайних вагонах. Це нас мотивувало", – говорить голова правління "Укрзалізниці" Олександр Камишін.
Яке рішення?
Наразі "Укрзалізниця" вперше показала медичний евакуаційний поїзд. Медичне обладнання на його борту навіть дозволяє проводити операції.
Фото: Facebook / УкрзалізницяДо кінця 2024 року залізничники переобладнають для потреб медичної евакуації ще 8 вагонів.
Рішення для перемоги: пасажири Укрзалізниці задонатили понад 2,7 млн грн на FPV-дрони "Грім" для ЗСУ
Як це працює?
За словами голови правління "Укрзалізниці" Євгена Лященка, на початку березня 2022 року компанія запустила перший медичний вагон.
"Тоді не існувало жодних креслень і технічної документації, але була велика потреба в таких вагонах. Залізничники й медики за 4 дні переобладнали перший такий вагон", — розповів він.
Відтоді оснащення медичних вагонів ставало дедалі комплекснішим — з'явилися:
- вагони-реанімації з кисневими станціями,
- апаратами штучної вентиляції легень,
- переливання крові,
- кардіомоніторами,
- аспіраторами,
- та іншою технікою, зазначають у компанії.
У вагонах працюють:
- анестезіологи,
- медсестри,
- медбрати,
- санітари,
- евакуаційні бригади залізничників.
У найбільш критичних випадках персонал навіть може здійснити оперативне втручання.
Наразі загальна кількість вагонів для медичної евакуації становить 62 одиниці. До кінця року залізничники планують переобладнати ще 8 вагонів для порятунку життів українських військових.
Віцепремʼєр-міністр з відновлення Олександр Кубраков повідомив, що закупівля відбувається частково силами "Укрзалізниці", а частково з допомогою міжнародних партнерів, волонтерів та меценатів з України.
За його словами, уряд працює над тим, щоб запустити евакуаційні вагони через кордон для реабілітації військових в інших країнах.
Нагадаємо, раніше Рубрика повідомляла, що із зони бойових дій поранених цивільних громадян вивозять спеціальним санітарним потягом "Укрзалізниці" який створили минулого року на замовлення "Лікарів без кордонів".
Також повідомлялось, що акціонерне товариство "Укрзалізниця" виводить на колії ще чотири санітарних вагони для потреб Збройних Сил України.
Окрім того, Рубрика публікувала кадри евакуації наших травмованих воїнів із передової.